Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Zbierka - alebo ako sa to všetko začalo :)

2. 11. 2008

Začalo sa to úplnou náhodou. Strašne som sa nudila a tak som blúdila po internete, kde som narazila na stránky pani Eriky (www.erica.cz) a odtiaľ na dalšie a ďalšie stránky tvorivých dušičiek :)

Vtedy som si spomenula na moju prvú bábiku, ktorej som dala meno Elizabeth. S mamkinou pomocou sme pre moju Elizabeth vytvorili celkom pekný šatník. Keďže boil v tom čase doplnky pre bábiky finančne dosť náročné, tak som začala vytvárať vlastný nábytok, vlastné doplnky.... posteľ z kartónovej krabice od topánok, skrinky z pozliepaných zápalkových krabičiek, dokonca jedna menšia skrinka z dreva s funkčnými otváracími dvierkami a s tromi poličkami...túto ešte stále mám niekde odloženú, z vrchnáčikov od fliaš boli tanieriky.... no nápadov som mala veľa :)). Moja bábika samozrejme musela mať aj občiansky preukaz, cestovný pas a samozrejme vodičák :) - aj keď teda auto nemala......a v knižnici nechýbal ani anglicko-slovenský slovník. A práve spomienka na moju prvú "nematellácku" bábiku ma priviedla ku kúpe mojej prvej "matelláckej" bábiky. A potom ďalšej a ďalšej....:))

Obrázok Tak a toto je moja Elizabeth, ktorú som doma vyhrabala z krabice. Vlasy mala v katastrofálnom stave. Pôvodne ich mala dlhé a pekné. Ale časom sa z nich stala nečesateľná guľa - a preto som ich ešte ako malá strihala a strihala a strihala....teraz ich má tak po ramená. Na tejto fotke ich má radšej schované :) akože do avantgardného závoja. Elizabeth je výrobkom firmy Lucky Ind. Co. a na chrbte má uvedený rok 1987. Má otáčavý pás a v kolenách sa jej nôžky dajú ohnúť (len škoda, že ohnuté vydržia tak tri sekundy :), potom sa vrátia do pôvodnej polohy). Šaty, ktoré má oblečené sú z jej pôvodného šatníka a preto rozmýšľam, že na Vianoce by mohla dostať nejaké nové pod stromček :). Jej vlasy ma dosť mrzeli, a preto som hľadala spôsob ako jej ich upraviť. Ďalšie strihanie nepripadalo do úvahy, takže som použila kombinovaný postup úpravy pomocou aviváže, šampónu, balzamu na vlasy, studenej a teplej vody..... zabralo mi to celý večer :) a vlasy sa mi ako-tak podarilo dokonca rozčesať - aj keď mi pripomínajú skôr afroúčes :)

 

 

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:-)

(alienko, 10. 11. 2008 0:22)

velmi pekná zbierka...krásne bábiky.je vidiet,že máš cit a velmi velké srdiečko...

Ďakujem :)

(Althaea - Erika, 5. 11. 2008 22:51)

Ďakujem veľmi pekne :)

Máš pravdu, je to straaašne nákazlivé, a začalo sa to nevinne jednou bábikou :-)...

Uvítání :-)

(chaannah, 5. 11. 2008 20:49)

Vítej mezi panenkářkami, milá Althaeo :-)
Tvorba Eriky i ostatních tvořilek je opravdu velmi "nakažlivá", viď... :-D

Máš roztomilou sbírku panenek :-)