Choď na obsah Choď na menu
 


O Arturovi

10. 7. 2008

Artur je malý tvorček, ktorý sa stal súčasťou môjho života 26. októbra 2007 o pol deviatej večer  (cca). Postupne sme si na seba zvykali. Keďže som ešte nikdy predtým škrečka nechovala, za pomoc pri mojich "chovateľských" začiatkoch ďakujem hlavne dvom ľuďom - oni už vedia...

Arturko odo mňa dostal pekný bytík, ktorý bol postupne renovovaný, upravovaný .... až nakoniec si Arturko vybral "nábytok", ktorý je v bytíku - zatiaľ - najdlhšie.... Keďže sa mu hneď zo začiatku nepáčila jeho plastová skrýša, kúpila som mu hlinenú - konkrétne hríbik. Ten sa mu zapáčil... Ale mne  to nedalo, tak som skúsila ešte drevenú dvojposchodovú "chatu" - ale hríbik vyhral na plnej čiare... a tak tú chatu použiva veľmi zriedkavo.

Plastový kolotoč, ktorý bol súčasťou klietky, ale dosť hrkal, som na radu dobrého človeka nepoužila. Náhradný kolotoč bol síce tichý, ale malinkému zvieratku sa v ňom behalo zle - nožičky sa mu prepadávali cez - pre neho široké - mriežky. Hútala som, vymýšľala, ako by som môjmu malému kamarátovi spríjemnila chvíľky v "telocvični" - a po mnohých skúšaniach, vyhrala široká stužka. Tá bola schválená aj cvičencom :).

Ďalšou vecou, ktorú som menila po krátkom čase bola miska na jedlo - mne skôr pripadala ako malý bazén. Asi to bola miska pre väčšie druhy škrečkov - a mne sa navyše nepáčilo to, že bola plastová. Tak som sa rozhodla kúpiť novú menšiu a keramickú, a zapáčila sa mi ešte jedna - taká maličká - ale tá sa hodila skôr na nejaký "dezert", nie na "hlavné jedlo", ale nemohla som odolať - a kúpila som aj tú. Nakoniec skončila pod napájačkou - lebo z tejto sem-tam kvapkala voda, aj keď z nej Arturko nepil (dokonca som kúpila novú napájačku, ale po čase to kvapkanie začala aj u tejto - tak som to vzdala).

Ďalším upravovaným prvkom v bytíku bol rebrík, po ktorom sa drobec šplhal s nie veľkou radosťou na druhé poschodie. Takže rebrík bol z bytu odstránený - a teraz Arturko vybieha na druhé poschodie priesvitným potrubím, v ktorom si sem tam aj zdriemne.

A ďalej pridávam nejaké fotky malého hrdinu...

 

Náhľad fotografií zo zložky Malý drobček Arturko

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.